Sitemizde şuan toplam 1003 film bulunmaktadır.

Tepecik Hayal Okulu Tek Parça 720p Hd izle

1.107
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Tepecik Hayal Okulu Tek Parça 720p Hd izle

Tepecik Hayal Okulu izle

22 Mayıs 2015’de vizyona girecek olan yönetmen koltuğunda Güliz Sağlam’ın oturduğu Tepecik Hayal Okulu filminin Yapımcısı İlker Berke , Kamera Güliz Sağlam , İlker Berke , Frank Massholder – Kurgu / Editing – Güliz Sağlam ve Özlem Sarıyıldız , Ses / Sound : Alper Tunga Demirel üstlenmiştir.
Birbirinden özgün ve başarılı kısa filmleri ve tek uzun metraj filmi Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak ile tanınan Ahmet Uluçay, bundan on iki sene evvela beynindeki tümörle tanışır ve onu aldırmak için ilk ameliyatını olur. Bu film, Uluçay`ın düşle gerçek içinde gidip gelen yaşamına paralel şekilde hastane koridorlarının yarı karanlığından köye, çocukluğa, düşlere, bir sinema tutkununun dünyasına taşıyacak izleyiciyi. Güliz Sağlam’ın yönettiği belgesel film merakla bekleniyor.

Editörün Sinopsisi ;
Yaşadığı her anı görsellikle tasvir etme hevesi, sinemayla büyülenmiş birine bütün yapım zorluklarıyla, engellerle mücadele etme gücü verebilir mi?

Birbirinden özgün ve yaratıcı kısa filmleri ve tek uzun metraj filmi `Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak` la tanınan, Ahmet Uluçay, bundan 10 iki sene evvela beynindeki tümörle tanışır ve onu aldırmak için ilk ameliyatını olur. Bu film, Uluçay`ın düşle gerçek içinde gidip gelen yaşamına paralel şekilde hastane koridorlarının yarı karanlığından köye, çocukluğa, düşlere, bir sinema tutkununun dünyasına taşır bizi.
Yönetmen Görüşü :

Bu belgeseli yapma fikri 2000’li yılların başına dayanıyor. Ahmet Uluçay “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” adlı ilk uzun metraj filmini yeni çekmiş, kurgu aşamasındaydı. Beynindeki tümör hayatını iyice zorlaştırmaya başlamış ve ameliyat kaçınılmaz olmuştu. Bizim de amacımız bu süreçte onunla ilgili bir belgesel film çekip filmlerinin ve kendisinin daha da tanınmasını sağlamak ve ikinci filmini yapabilmesi için gerekli maddi ve manevi desteği bulmasına katkıda bulunmaktı. Fakat bu belgesel filmi maddi olanaksızlıklar, hayatın istem dışı bazı dayatmaları yüzünden bitiremedik.

Aradan geçen onca zamandan sonra hem filmi bitirememiş olmanın verdiği rahatsızlık yüzünden hem de Ahmet Uluçay’ın 2009 yılında aramızdan ayrılmasından sonra onun anısını yaşatmak için bu belgeselin artık yapılması gerektiğine karar verdik. Elimizdeki çok değerli görüntüleri gün yüzüne çıkarmalı, Ahmet Uluçay’ı tüm klişelerin ötesinde yaptığı filmlerle, hayatının merkezine koyduğu sinemasıyla anlatmalıydık.

Ahmet Uluçay, hayatını adadığı sinema mesaisini özetlerken “Ben filmlerimi yaparken, bir mektup yazıp, şişenin içinde denize atıyorum. Mektup, ihtiyacı olana mutlaka ulaşacaktır. Ama bugün, ama yarın…” diyordu. O mektupları okuma, anlamlandırma ve hayal gücünün sınırsızlığı ve sinematografik gücünün yüksekliğini geniş bir kesimle buluşturma çabasıdır bu film.

Ahmet Uluçay’ın gerçekleştirdiği mucizeyle bugün hayallerinin, tutkularının peşinden koşanlara umut olmaya devam etmesi için onun hikâyesini kendi ağzından aktarmak istedik. Yeni kuşaklar ve özellikle sinema alanında ürün vermek isteyenler için sinemada samimiyet ve özgünlüğün zor ama kalıcılık açısından kaçınılmaz olduğunu anlatmaya çalıştık. Tepecik Hayal Okulu izle filmini sitemizden Tepecik Hayal Okulu Tek Parça 720p Hd izle başlığı ile izleyebilirsiniz. İyi seyirler hdfilmdenizi.com

Tepecik Hayal Okulu Tek Parça 720p Hd izle

Tür: 2015 Filmleri, Belgesel Filmleri

Yapım: 2014 - Türkiye, Vizyon Tarihi: 22 Mayıs 2015

Yönetmen: Güliz Sağlam

Etiketler: , , , , , , , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?