Sitemizde şuan toplam 1003 film bulunmaktadır.

Scarface – Yaralı Yüz Full Hd izle

313
FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Scarface – Yaralı Yüz Full Hd izle

1950 yıllarında Küba da yaşanan sosyalist devrim her toplumsal olayın edebiyatımızı ve sinemamızı etkilediği gibi devrimin en olumsuz etkilerini hisseden Amerikanın da sinema dünyasını oldukça etkilediğini biliyoruz. Bir çok film ya bu ana başlık altında ya da bu olayı yan metin alarak yazılıp çekilmiştir. Bunlarda birisi de sinema tarihinin en önemli yapıtlarından birisi olan Scarface – Yaralı Yüz Full Hd izle filminden başkası değildir. 1985 ABD yapımı olan filmin yönetmenliğini başarılı sinemacı Brian De Palma üstlenmişdir.

Sizlere Scarface – Yaralı Yüz Full izle filminin konusundan biraz olsun bahsetmek istiyorum. Henüz Küba da devrimin ilk günleridir. Devrimin lideri Fidel Castro ise ülkesinde bulunan tüm yer altı örgütlerini ve uyuşturucu mafyalarını ABD’ye gitmeleri için izin vermiştir. Tüm yer altı dünyası ise yeni düzende Küba da kendilerine ekmek olmayınca ABD’nin yolunu tutmuşlardır. Bu suçluların arasındaki en çılgın isim ise Tony Montanadır. O da arkadaşı Manny Ribera ile birlikte ABD doğu sahillerinin yani uyuşturucu piyasasının en hareketli olduğu Miami yolunu tutarlar. Burada ise beklenmedik bir şekilde ABD’nin en büyük uyuşturucu mafyası olan Frank Lopez’in gözüne girerek onun himayesi altına girerler. Bu durum ise Tony Montana’nın yer altı dünyasında yaşayacağı beklenmedik çıkışın büyüklüğünü bizlere göstermektedir. Artık önü oldukça açık olan bu genç ve çılgın gözü pek adamın yapacaklarını kimse tahmin edememektedir.

Scarface – Yaralı Yüz Türkçe Dublaj izle filminin senaristlik koltuğundan bulunan isim ise Oscar ödüllü yönetmen ve senarist Oliver Stone dan başkası değil. Oliver’in eşsiz hikayesi ise yıllar yılı dünya sinemasının en iyi filmleri arasına giren bu hikayeyi ve kahramanı bizlere hatırlatıyor. Filmin oyuncu kadrosundaki en önemli isim ise Baba filmindeki Mıchael Carleone rolüyle tanınan İtalyan asıllı Amerikalı aktör Al Pacino. Eşsiz oyunculuk yeteneğiyle adeta Tony Montaya hayat veren bu genç İtalyan halen dünya sinemasının en önemli aktörlerinden birisidir. Ona yardımcı olan diğer oyuncular ise Michelle Pfeiffer, Robert Loggia, F. Murray Abraham, Harris Yulin gibi kaliteli isimlerdir.

Zamanın en büyük gişe hasılatlarından birisi,ne sahip bu yapımın 8,5 oranındaki ımdb puanı ise her şeyi anlatmaya yeter türden. Scarface – Yaralı Yüz full olarak sitemizden tek parça kaliteyle izleyebilirsiniz. Görüş ve önerileriniz bizler için önemlidir. Bu nedenle yorum kutusuna yorumlarınızı yazmayı unutmayın. İyi seyirler dileriz.

Tür: Al Pacino Filmleri, Dram Filmleri, Suç Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: 1985 / ABD

IMDB Puanı: 8.5

Yönetmen: Brian De Palma

Oyuncular: Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Robert Loggia, F. Murray Abraham, Harris Yulin, Paul Shenar, Miriam Colon, Mary Elizabeth Mastrantonio, Steven Bauer

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?