Sitemizde şuan toplam 1003 film bulunmaktadır.

Netekim Karakolu Full HD 720p İzle

13.003
FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Netekim Karakolu Full HD 720p İzle

Filmin konusu tamamı ile yaşanmış bir olayı ele alıyor. Çok eski yıllarda yaşanan bir olayı konu alan Netekim Karakolu daha vizyona girmeden bile oldukça ilgi toplamıştır. Özellikle olayın yaşandığı şehir halkının ilgisini toplayan bu film ilk etapta aksiyon dolu bir senaryoya sahip gibi görünse de aslında bir komedi filmidir diyebiliriz.
Netekim Karakolu izlemenizi tavsiye ettiğimiz sürükleyici bir yapıttır. Film 1970 yılında henüz 16 yaşında olan Zeynel Korkmaz’ın çekmeye çalıştığı bir macera filmini konu alıyor. Yani yaklaşık 40 sene önce yaşanmış bir olay ancak 2015 yılında biraz komedi yaklaşımı ile sinemalara taşındı. Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı köylülerden oluşan bir grup 16 yaşındaki genç tarafından çekilen bu filmde oynarlar. Çeşitli nedenlerden dolayı filmi tamamlayamayan Zeynel Korkmaz film makaralarını evinin bir köşesinde saklar, aradan yıllar geçtikten sonra 12 Eylül askeri darbesi meydana gelir. Askeri darbe sırasında Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bu köylerde de tüm evler köşe bucak aranmaya başlamıştır. Aramalar sırasında Zeynel Korkmaz’ın evinde film makaralarını bulurlar ve senaryoya “suç unsuru” denilerek el koyarlar. Bir süre film makaraları incelendikten sonra filmi yöneten ve filmde rol alan köylüler karakola götürülür. Bu dönemin ilçe komutanı filmdeki senaryoyu gerçek kabul ederek “adam öldürme”, “suç örgütü kurma”, “silah bulundurma” ve “gerilla eğitimi verme” adı altındaki suçlamalarla köylülerin ifadesini almaya başlar. Bu sırada çok fazla köylü şiddetli dayaklardan geçirilir, ancak en sonunda komutan bunun 16 yaşındaki bir gencin film senaryosu olduğuna ikna edilir. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin mağdurlarından olan Toroslar köylüsünün çok uzun yıllar önce yaşadıkları bu olaylar 2015 yılında beyaz perdeye aktarıldı. Mersin’li Yasin Korkmaz, babası Zeynel Korkmaz’ın 16 yaşındayken tamamlayamadığı ve bu film sebebi askeri darbede dayaktan geçirilen köylülerin hikayesini 43 yıl sonra tamamlıyor. tamamen yaşanmış gerçeklerden uyarlanan bu film 12 Eylül 1980 darbesini mizahi bir dille anlatıyor.
Babasının yarıda kalan filmini tamamlamak adına çekim hazırlıklarına başlayan Yönetmen Yasin Korkmaz, Sanat Yönetmeni Deniz Sandalcı ve Görüntü Yönetmeni Kadir Baziki ile birlikte olayın yaşadığı Erdemli İlçesinde köylülerle bir araya geldi ve olayların gerçeğini onların ağzından dinledi. Mersin’de çekimlere başlamadan önce oyuncu seçmelerinin yapılacağının afişlerle halka duyurulması sonucunda belde halkı seçmelere girebilmek için birbiriyle yarıştı. Aslında hepimizi ilgilendiren yaşanmış gerçeklerin mizahi bir dille aktarıldığı bu yapıt Netekim Karakolu full izle seçeneği ile size güzel anlar yaşatacaktır.
Yönetmenliğini Yasin Korkmaz’ın yaptığı bu filmim oyuncu kadrosunda; Birol Ünel, Deniz Sandalcı, Sinan Uğuz,İbrahim Özcan, Elif Çetinel gibi daha önce duymadığımız isimler yer alıyor. Biraz polisiye biraz komedi yaklaşımlı bu yerli filmi sitemizden Netekim Karakolu hd izle başlığı ile izleyebilirsiniz.

Tür: 2015 Filmleri, Komedi Filmleri, Polisiye Filmleri, Yerli Filmler

Yapım: 2015 - Türkiye

Yönetmen: Yasin Korkmaz

Oyuncular: Birol Ünel , Deniz Sandalcı , Sinan Uğuz , İbrahim Özcan , Elif Çetinel

Etiketler: , , , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Netekim Karakolu Full HD 720p İzle” filminde 2 Yorum bulunuyor.
  1. hakan - 1 sene önce demiş ki:

    Bence harika film. zamanınız varsa o dönemleride biliyosanız izleyin derim ben

  2. Mustafa Merkep - 11 ay önce demiş ki:

    Çok beğendiğim söylenemez.Ama farklı geldi.Komutandan nefret ettim.Tanınmış bir yüz değil ama rolünün hakkını vermiş.