Sitemizde şuan toplam 1003 film bulunmaktadır.

Kalpazanlar Türkçe Dublaj izle

1.131
FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Kalpazanlar Türkçe Dublaj izle

Geçmişte tüm dünyayı etkileyen yaşanmış toplumsal olayları edebiyatı ve sinemayı ne kadar çok etkilediğini biliriz. Özellikle ikinci dünya savaşının bu konudaki etkileri ve bu savaşın yıllarını anlatan filmler adeta yüzlercedir. Bunlar genellikle savaşın merkezi konumundaki Avrupa ülkelerinin sinemalarında işlenmektedir fakat Amerikan sineması da bu duruma tabi ki sessiz kalmamıştır. Bu filmler genelde savaşın bizzat çatışma seyrini yani askeri boyutunu anlatır. Fakat savaş çok yönlü bir şeydir. Birçok şeye ihtiyaç vardır iki ordunun karşı karşıya gelip savaşması için. Bunlardan en temel birinci şey ise elbette paradır. Kalpazanlar Türkçe Dublaj izle filmi de bu konuyu işleyen bir filmdir.

Sizlere biraz filmin konusundan bahis etmek istiyorum. Kalpazanlar izle filminin hikayesi ikinci dünya savaşı yıllarında ortaya çıkmış ve sahte para basan bir yer altı çetesinin hikayesini anlatmaktadır. Bu çetenin lideri ise parasızlık ve maddi sıkıntı altında ezilmiş kendi halinde bir sanatçı olan Sorowitsch adlı birisidir. Parasızlıktan dolayı bu işi yapan ve sahte para basarak büyüyen bu çete bir şekilde devletin ajanları tarafından fark edilir. Bu ajanlar Almanya’nın yani Hitler’in ajanlarıdır. Sorowitsch çetesinin bulunmasıyla birlikte öldürüleceğini tahmin etmiştir fakat Hitler beklenmeyen bir şekilde bu çetenin çalışmalarına devam etmesini istemiştir. Artık bu çete yalnızca Hitler için çalışacaktır. Gittikçe işleri ilerleten kalpazanlar çetesi ise hassas ruhlu adamaların belli bir zaman sonra yaptıkları işten duyduğu rahatsızlığın sıkıntısıyla boğuşurlar. Bu durumdan iyice rahatsız olmaya başlayan çetenin öyküsünü izleyeceğimiz Kalpazanlar full izle filmi gerçekten bir baş yapıt.

Genelde Avrupa ülkesine ait sinemaların yapmayı sevdiği ikinci dünya savaşı filmlerine nazaran yapılan 2007 ABD yapımı filmin yönetmenlik koltuğunda ise Stefan Ruzowitzky adlı Polonyalı sinemacı bulunuyor. Her ne kadar ABD yapımı olan bir film olsa da oyuncuları ve yönetmeni itibariyle kuzey Avrupa etkisi filmde oldukça büyük bir şekilde hissedilir vaziyettedir. Filmin oyuncu kadrosunun oldukça zengin olduğunu hatırlatalım. Bunlar arasında August Diehl, Martin Brambach, Veit Stübner, Andreas Schmidt, Lenn Kudrjawizki ve Tilo Prückner gibi değerli oyuncular yer almaktadır.

Aldığı 7,8 puanlık ımdb notuyla bir başka önemli dalda da başarıyı yakalayan filmin vizyona giriş tarihi 24 Mart 2007. Savaş, suç ve dram türlerinde izleyeceğiniz bu filmi seyrederken göz yaşlarınıza hakim olamama olasılığınızın fazlalığına da dikkat çekmek isteriz.

Tür: 2015 Filmleri, Dram Filmleri, Savaş, Suç Filmleri, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler

Yapım: 2007 / Amerika Birleşik Devletleri

IMDB Puanı: 7.8

Yönetmen: Stefan Ruzowitzky

Oyuncular: August Diehl, Martin Brambach, Veit Stübner, Andreas Schmidt, Lenn Kudrjawizki, Tilo Prückner, Sebastian Urzendowsky, August Zirner, Devid Striesow, Karl Markovics

Etiketler: , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?