Sitemizde şuan toplam 1003 film bulunmaktadır.

Dark Was the Night izle

350
FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Dark Was the Night izle

Gerilim türünde Amerikan sineması bir yana tüm dünya sinemaları tarihlerinin en üretken dönemlerini yaşıyorlar diyebiliriz. Korkuyla büyüyen yeni nesil kendisini korkutmak için para verip korku seanslarına bunun yanı sıra korku tünellerine korku romanlarına ve son olarak sinemada da korku – gerilim filmlerine rağbet göstermektedirler. Bunun farkında olan sinemacılar ise sürekli olarak bu türde yeni filmler ortaya çıkarırlar. Dark Was the Night izle filmi bunların içerisin de sonuncusu ve en iddialısı olarak karşımıza çıkmaktadır.

2014 ABD yapımı olarak karşımıza çıkan Dark Was the Night full izle filminin konusundan sizlere bahsetmek ve bu film üzerine sizlere kısa bir yazı yazmak istiyorum. Film klişe konusuna rağmen farklı kurgusal oyunlar ve ilginç çekim taktikleri ile bu işi kaliteli bir yapıta dönüştürmüş durumda. Özellikle yönetmenlik koltuğunda oturan Amerikalı usta gerilim yönetmeni Jack Heller in bu işte payının oldukça yüksek olduğu söyleniyor. Filmimiz Maiden Woods adında ki bir kasabada geçiyor. Adından da anlaşılacağı üzere kasaba ormanın kenarında ormanlık alanla çevrili sakin bir yer olarak görünüyor. Kasabalı büyük annelerin yıllar boyunca küçük çocukları korkutmak için kullandığı ormanın içindeki canavar ise çocukların korkulu rüyasıdır.

Dark Was the Night Türkçe Dublaj izle filminde işler bu gayet sakin kasabanın yakınlarına kurulan kereste fabrikasının ormanda çalışmalar yürüterek ağaçları kesmesiyle başlar. Bu durum ormandaki karanlık güçleri rahatsız etmektedir. Anladığımız kadarıyla büyük annelerin yıllar yılı masallar anlatarak dillerinden düşürmediği o karanlık orman canavarları dirilmiştir. Kasabanın şerifi Paul Shields ise bu korkunç durum ve hayatı arasında gelgitler yaşayarak karanlık güçlerle mücadele etmeye çalışmaktadır.

Filmin oyuncu kadrosunda Kevin Durand, Nick Damici, Steve Agee gibi önemli isimler yer alıyor. Bunun yanı sıra yaklaşık 5,8 gibi bir ımdb not ortalaması tutturması ise gerilim filmleri için hiç de alışık olmadığımız fena bir puanlamaya benzemiyor. Tüm bu yanlarıyla izleyenlerin ağzında güzel bir tat bırakacak ve meraklısının yüzünü güldürecek ilginç bir gerilim filmini sizlerle paylaşıyoruz.

Tür: Dram Filmleri, Gerilim Filmleri, Korku Filmleri

Yapım: (2014) ABD

IMDB Puanı: 5.8

Yönetmen: Jack Heller

Oyuncular: Kevin Durand, Nick Damici, Steve Agee

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?