Sitemizde şuan toplam 1003 film bulunmaktadır.

Cennetin Krallığı Türkçe Dublaj Full izle

1.696
FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Cennetin Krallığı Türkçe Dublaj Full izle

Tarihi savaş filmlerinin dünya sinemasındaki en önemli örnekleri 2000 yıllarının başlarından itibaren verilmeye başlandı. Bu türler dünya sinemasının adeta geç bulduğu birer hazine gibiydi. Geç bulundu ama gerek Holywood gerekse İngiltere ile birlikte Avrupa sineması bu işi çok güzel işlemeyi ve ortaya kaliteli filmler çıkarmayı başardı. Bunlardan en önemlilerinden birisi ise Cennetin Krallığı full izle filmidir. Film 2005 ABD – İNGİLTERE – İSPANYA ortak yapımı ilk filmdir. Bu geniş ortaklığın sonucunda ise karşımıza oldukça kaliteli bir iş çıkmaktadır. Filmin yönetmenlik koltuğunda değerli sinemacı Ridley Scott yer almaktadır. Filmin senaristi William Monahan ise filmin o yılki galasında ‘ bu film bizim yıllar sonra keşfettiğimiz tarihimizin günümüze yansımış halinden başka bir şey değildir ‘ şeklinde bir demeci olmuştur.

Sizlere şimdi de Cennetin Krallığı full hd izle filminin konusundan bahsetmek istiyorum. Kudüs ; Orta doğu cografyasının kalbi, bütün kutsal yüreklerin attığı tarihi bir inanç merkezidir. Kudüs’ün bu şekilde bütün kutsal inançların merkezi ve ortak noktası oluşu onun uğruna yapılan birçok savaşa yol açtı. Bu savaşların en önemlisi ise Avrupa Katolik Hrıstiyanlarının tek vücut halinde birleşerek 4 sefer ayrı ayrı yaptıkları tarih gördüğü en büyük ordular olan Haçlı Seferleridir. Cennetin Krallığı 720p izle filmi işte tam bu atmosferde geçiyor. Balian de ıbelin ailesini hiç bir zaman tanımamış ve yetim büyümüş bir adamdır. Yaptığı iş ise hancılığın yanı sıra askeri kılıçları tamir etmektir. Karısını yakın zaman da kaybetmesi ise ona büsbütün acı vermektedir. Tam bu sırada yıllar sonra ülkenin hakimi kral Balian de ıbelin’in kendi oğlu olduğunu iddia ederek onu yanına almak ister. Fakat zamanın derin devleti ve Balian de ıbelin’in abisi ise buna müsaade etmez. Sonunda derebeylik tarzında bir bölgenin komutasını eline alır ve Kudüs kralıyla barış yaparak halkını huzura kavuşturur. Fakat karanlık ve kandan beslenen bir takım insanlar bunun böyle olmasını istememektedir. Kudüs kralı Selahaddin’in üzerine büyük bir orduyla yürüyeceklerdir fakat bu onların sonu olacaktır. Çünkü Sultan Selahaddin tarihin gördüğü en yetenekli ve tutkulu komutandır.

Filmin yaklaşık 4 saat uzunlukta olduğunu ve her dakikasının ayrı seyri zevki içerdiğini belirtmek isteriz. Zamanın en iddialı bütçesiyle harzılanan bu filmin savaş sahnelerinden dolayı yaklaşık 3 bin civarında bir figüran ihtiyacı olduğu ve çekimlerin bu şekilde yapıldığı biliniyor. Cennetin Krallığı filminin oyuncu kadrosunda birçok filmden tanıdığımız usta aktör Orlando Bloom’un yanı sıra Michael Sheen, Eriq Ebouaney, David Thewlis, Philip Glenister, Bronson Webb ve Eva Green gibi çok önemli isimler yer alıyor.

Cennetin Krallığı filmini sitemizden full hd ve 720p formatların da kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz. Ayrıca Cennetin Krallığı Türkçe Dublaj izlemek isteyenler için Cennetin Krallığı Türkçe Dublaj izle kısmından filmi sorunsuz ve donmadan izleyebilirsiniz. Sizlere tüm bu emeklerin sonucunda en kalitelisini ortaya koymaya çalışırken sizlerinde yorumlarını ve önerilerini önemsiyoruz. Bu nedenle görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bize yorum olarak bildiriniz. Hdfilmdenizi.com ailesi olarak iyi seyirler dileriz.

Tür: Manşet Filmler, Savaş, Tarih Filmleri

Yapım: 2005 / Amerika Birleşik Devletleri

IMDB Puanı: 7.5

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Michael Sheen, Eriq Ebouaney, David Thewlis, Philip Glenister, Bronson Webb, Nikolaj Coster-Waldau, Marton Csokas, Ghassan Massoud, Eva Green

Etiketler:

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?