Sitemizde şuan toplam 1003 film bulunmaktadır.

Adana İşi 2015 Full Hd izle

8.463
FILM BILGILERI 10 ay önce eklendi
Adana İşi 2015 Full Hd izle

İnsanları ve yemekleriyle ülkemizin edebiyat ve sinema dünyasına oldukça büyük etkiler göstermeyi başarmış bir şehridir Adana. Şimdiye kadar bir çok televizyon dizisine ve edebi romana konu olmasına rağmen sinemada pek varlık gösterememişlerdi Adanalılar. Adana İşi 2015 Full Hd izle filmi ile bu durum değiştirilecek gibi görünüyor.

Adana İşi izle filminin komedi yüklü ilginç konusundan sizlere uzun uzun bahsetmek istiyorum. Bundan yaklaşık 20 – 25 yıl kadar önce Adana da iki su tesisatçısının başına gelen ilginç bir hikayenin senaryo haline getirilip beyaz perdeye uyarlanmasıyla ortaya çıkan bu film oldukça ses getireceğe benziyor. Maksut ve Şimşek iyi niyetli , çalışkan ve dürüst insanlardır. Zaten bu yönlerinden dolayı hayatta hep kaybetmişler ve maddi sıkıntı da yaşamaktadırlar. Bu iki arkadaş geçimlerini su tesisat işleri yaparak sağlamaktadırlar. Bu gerçek hikayenin temel meselesi ise bu iki namuslu dürüst insanın Türkiye tarihinin gördüğü en büyük soygunu nasıl yaptıklarıdır. Adana İşi 2015 izle filminin konusu tam da bu temel üzerine kurulmuş görünüyor.

Yılbaşı gecesi beklenmedik bir şekilde bir iş alan iki tesisatçı geceyi boş geçirmeyip gitmeye karar verirler. Gittikleri yer ise sıradan bir ev ya da bir dükkan değil Adananın en büyük fabrikalarından birisidir. İşe başlayan iki kahramanımız hasar tespiti yapmak için patlağın olduğu duvarı kırarlar ve karşılarına çıkan manzara onların dilinin tutulmasına sebep olacak cinstendir. Duvar kırılınca bankanın kasa odasında kendilerini bulan ikili bir oda dolusu parayla karşı karşıya kalırlar. Dini inançları sağlm olan Maksut ve Şimşek bunu ilahi bir işaret olarak görürler ve bankadaki tüm parayı alarak kayıplara karışırlar.

Yıllar önce Adana da yaşanmış bu gerçek hikayeyi senaryolaştırıp 2015 yılının en iddialı komedi yapımları arasına sokmayı hedefleyen isim ise senarist Murat Taş. Yönetmenlik koltuğunda Ali Adnan Özgür’ün oturduğu komedi yüklü filmin oyuncu kadrosunda başta Erkan Can olmak üzere Ceyda Ateş , Murat Akkoyunlu , Füsun Demirel , Ezel Akay gibi oldukça kaliteli isimler yer alıyor.

Tür: 2015 Filmleri, Komedi Filmleri, Yerli Filmler

Yapım: 2015 - Türkiye

IMDB Puanı: 6.8

Yönetmen: Ali Adnan Özgür

Oyuncular: Erkan Can , Ceyda Ateş , Murat Akkoyunlu , Füsun Demirel , Ezel Akay

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?